Recenze Synology DiskStation DS418play

• 2x 1Gbps LAN s možnosťou agregácie
  • DSM - jednoduchý, prehľadný OS
  • 2x x86-64 CPU core 2.0 - 2.5GHz
  • 2GB RAM v základe plus voľný slot na ďalší modul
  • Výborné chladenia - veľké medzery medzi diskami plus nasávanie cez obe bočnice
  • Veľmi tichý (porovnávam s QNAP TS-431P2 1GB, ktorý som po 10 dňoch vrátil - s diskami robil nejaké "zvrhlosti" - boli natoľko hlasité, že som na noc musel vypínať)
  • Len 2 USB 3.0 porty - pokiaľ chce mať človek trvalo pripojený externý disk a USB WiFi dongle, tak neostáva možnosť na pripojenie ďalšieho zariadenia (na skopírovanie dát a okamžité vytiahnutie)
  • Hodnotiť čisto len použitý HW NAS serveru, tak produkt je výrazne drahší než konkurencia (QNAP, Asustor)
  • Neštandardný napájací konektor externého zdroja = v prípade jeho "úmrtia" nutnosť kúpiť výhradne originál Synology, ktorý nie je zrovna 2x lacný

S produktami Synology mám za posledné 3 roky bohaté skúsenosti - do kanclu som nakúpil viacero produktov v cene od 25k CZK az po 100k CZK (bez diskov) - t.z. prierez celou produktovou radou (s výnimkou tých absolútne najdrahších rack station riešení).

Keď som sa ale rozhodoval pre domáci NAS, tak ma Synology odradilo pomerne vysokou cenou v porovnaní s konkurenciou pri cca rovnakej HW konfigurácií.

Po nie úplne pozitívnej skúsenosti s QNAP TS-431P2 1GB som investoval do drahšieho Synology s Intel CPU a neľutujem - teraz už jasne vidím, za čo si u Synology priplácam...