Nejnovější recenze ze sekce Disková pole

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Rob

Přidáno: 22. května 2020

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Koupil jsem si po asi 8 letech druhé Synology se dvěma šachtami na disk. Předchozí model DS210j stále funguje a posunul se v rodině dál, kde ještě bude dál sloužit. Zvykl jsem si na bezstarostné ukládání fotek, hudby a filmů na toto zařízení, které umožňuje celé rodině si tato data libovolně pouštět v mobilu, v počítači i v chytré televizi. Nikdo nemusí nic připojovat do USB portů - prostě pohoda :-) Když děti studovali, tak na Synology měli uloženy veškeré práce do školy a díky vzdálenému přístupu (přes službu quickconnect) měli svoje data k dispozici téměř všude. Kdo má rád svá data u sebe, nikoli na veřejném cloudu je to jasná volba !!! Navíc model Synology DS220j oproti mému staršímu je svižnější a díky gigabitové domácí metalické síti se data kopírují rychlostí až 90MB/s. Takže k této krabičce je vhodné pořídit wifi router 5GHz, aby se potenciál využil i pro bezdrátová zařízení, pokud jde o rychlost přenosu dat, nebo přehrávání filmů ve 4k (UHD).

Těžko hledat - já jsem asi nenašel žádnou.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz JJ

Přidáno: 13. května 2020

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• poměr cena / výkon, hlučnost
  • čekal jsem trochu větší rychlost

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Kivi

Přidáno: 4. května 2020

Zakoupeno v APOLLOs.cz

• Synology servery jsou pro mne ta správná alternativa. A minimálně 2 šachtice vlastně nutností. Je-li vás na místní síti vícero, pak sdíleným kanálem (zálohy, přenosy aj.) může Synology server být a být velice užitečný.
  • Není to sice vůbec podstatná věc, ale potěší hezký design a taky jednoduchá manipulace při instalaci HDD.

Ověřený zákazník MALL.CZ Laura

Ověřený zákazník MALL.CZ Jinto

Přidáno: 12. dubna 2020

Zakoupeno v MALL.CZ

• Naprosto splňuje vše co má dle popisku výrobce ... Spokojenost

Produkt jsem si objednal pro zálohování dat v domácnosti a jejich správu.
Negativa jsem zatím nenašel NAS používám zatím cca týden, ale vse zatím běží jak má... Nastavení bylo intuitivní ...
Jsem spokojen

QNAP TS-332X-2G

QNAP TS-332X-2G

Ověřený zákazník Digiboss Ověřený zákazník

Přidáno: 10. dubna 2020

Zakoupeno v Digiboss

• Raid 5, 10Gbit, SSD cache...

ZyXEL NAS326 NAS326-EU0101F

ZyXEL NAS326 NAS326-EU0101F

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. dubna 2020

Měl jsem možnost si tuto NAS krátce vyzkoušet v rámci náplně svojí práce a po předchozí skvělé zkušenosti se Synology jsem těžce zklamán.

1. Hned po zapnutí začnou větráky drnčet jako kdyby jim bylo 10 let, přestože jsou úplně nové.

2. Pro zprovoznění potřebuje NAS přístup k internetu. Vyhledávání zařízení v lokální síti probíhá přes vzdálenou webovou aplikaci (facepalm), která navíc nefungovala, a tak jsem se musel uchýlit k starému dobrému nmapu a přímému připojení na IP adresu.

2. Při prvním přihlášení přes defaultní heslo na vás vyskočí dialog, že si heslo musíte změnit (positivum). Jenomže pak nějaké zadáte a textové pole zčervená a zahlásí jenom, že heslo má špatný formát bez další informace, co se mu nelíbí. Do toho vám běží 60 sekundový odpočet, po kterém vás to odhlásí a musíte zadat defaultní přihlašovací údaje znovu (double facepalm). Takže vy zkoušíte a zkoušíte a ono vás to odhlašuje a odhlašuje, až potom zjistíte, že nemůžete použít jakýkoliv jiný znak než písmena a číslice (triple facepalm).

3. Po přihlášení a instalaci firmwaru zjistíte, že neumí FTPS ani SFTP, jenom plain FTP, takže bezpečný vzdálený přístup k datům se nekoná. VPN server to taky neumí, takže vzdálené připojení do domácí sítě, abyste se pak mohli připojit normálně přes SMB, taky nejde. Hlavně že si do toho můžete dát WordPress nebo Cloud služby od tadytoho nebo támhletoho, ale obyčejný vzdálený sdílení souborů nope.

4. NAS sice podporuje automatické aktualizace firmwaru (zaplať pánbůh, bez toho by to už opravdu bylo na vyhazov do koše), ty jsou ale defaultně vypnuty včetně upozornění, takže dokud si milý uživatel neuvědomí, že existují nějaké aktualizace a že by je mohl vyzkoušet, tak mu tam stejně poběží ten starý firmware se známou zranitelností navěky. Navíc upozornění, že byste si měli před aktualizací zazálohovat všechna data a že se vám tím možná smaže nastavení, taky úplně nebudí dojem kvality a spolehlivosti.

5. Uživatelské rozhraní je docela ok, o hodně lepší než to bývalo u jejich starších verzí, ale stejně trochu budí dojem odfláknutosti a nedodělanosti. Navíc český překlad je místy tak mizerný, že jsem si to musel přepnout do angličtiny, abych pochopil, co se tím vlastně myslí.

Kdyby se tohle prodávalo za 2000 Kč, tak neřeknu ani slovo, to by odpovídalo ceně, ale za 3600 už jsem opravdu čekal něco lepšího. Fakt škoda, že Synology už přestalo dělat low-endové varianty NAS. Kdyby se ještě prodávala DS213j, tak by neexistoval žádný důvod tenhle Zyxel kupovat.

Synology DiskStation DS718+

Synology DiskStation DS718+

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. dubna 2020

Zakoupeno v CZC.cz

• jednoduchá instalace
  • ne zcela funkční dvířka disku

Ověřený zákazník CZC.cz Lusom

Přidáno: 6. dubna 2020

Zakoupeno v CZC.cz

• Konektor napájení je umístěn moc blízko u USB portů.

QNAP TS-251D-4G

QNAP TS-251D-4G

Ověřený zákazník Digiboss TomB

Přidáno: 1. dubna 2020

Zakoupeno v Digiboss

skvělý NAS, který nabízí širokou škálu funkcí.

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. března 2020

Zakoupeno v PATRO.cz

• Zprovozní i laik v oboru IT

Přidáno: 16. března 2020

Zakoupeno v suntech.cz

• dostatečně výkonný pro malou firmu. Na rozdíl od jiných výrobců veškerý myslitelný software pro NAS (server) je stažitelný z jejich obchodu.

Synology DiskStation DS118

Synology DiskStation DS118

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. března 2020

• Výkon
  • Malá hlučnost a spotřeba
  • Možnosti nastavení a doinstalování aplikací
  • Chybí mnoho aplikací v app store přitom CPU a RAM je dostatek - zřejmě SW omezení ze strany synology
  • Lacinné plastové provedení
  • Pomalejší reakce ve webovém rozhraní

Celkově dobrý, ale kdybych věděl že některé aplikace nepůjdou vůbec nainstalovat koupil bych dvoušachtový DS218 i když dva disky nepotřebuju

Přidáno: 13. března 2020

Zakoupeno v suntech.cz

• super stroj pro domácí zálohy

ICY BOX IB-3740-C31

ICY BOX IB-3740-C31

Ověřený zákazník TIPHARDWARE.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 12. března 2020

Zakoupeno v TIPHARDWARE.CZ

• Zabírá malý prostor
  • Použité materiály
  • Jednoduchá obsluha
  • I navzdory výrobcem propagované rychlosti rozhraní USB 3.1 (10 Gbit/s) je rychlost při kopírování PC <--> HDD neskutečně pomalá a ještě o polovinu nižší při kopírování mezi disky uvnitř úložiště.
  • Připojení s PC možné jen kabelem s USB-C

Potřeboval jsem šikovné úložiště pro disky a našel vhodného kandidáta. Všechno by bylo perfektní nebýt jedné důležité věci a tím je rychlost při kopírování, či ukládání dat. Rychlost dosahuje úrovně rozhraní USB 2.0! Tohle deklasuje jinak velmi povedený výrobek. Škoda. Nedoporučuji.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. března 2020

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Produkt super, ale byl to trochu zápas s nastavením celého systému a s propojením s PC přes aplikace...Strávil jsem u toho dost času, ale vyplatilo se... Teď už funguje jak má. Možná bych udělal nějaký videonávod. Dobrý začátek EDUTV na Youtube...

Přidáno: 28. února 2020

• Přehledné nastavení
  • Dostupné balíčky
  • Dvě aplikace na fotky, DS Photo (vcelku ujde) a Moments (nepoužívám).
  • Plnohodnotná konfigurace a nakrmení dat zabere pár víkendů.

Toto zařízení nabízí neskutečné možnosti. A to beru v potaz pouze oficiální balíčky. Pro plnohodnotné využití (přístup z venku) je nutnost veřejné IP adresy. Potom lze používat WebDAV úložiště a VPN. Nutnost přesměrovat porty (hodně záleží na routeru / modemu).
Sdílená složka a zálohování funguje i bez veřejné IP adresy.
V LAN síti to chce opravdu 1gb router / modem.
Doporučuji také UPS.

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. února 2020

Zakoupeno v K24.cz

+/-

jery jery

Přidáno: 22. ledna 2020

• jednoduché nastavení v češtině
  • spousta balíčků k instalaci (od Synology i třetích stran)
  • DLNA
  • Kompletní řešení sledování umožňující záznam, monitorování a správu IP kamer, docela dobrá podpora a uživatelská základna.
  • Zatim nic davam 90 mozna na neco prijdu:)

Zobrazuji 201 - 220 ze 484 recenzí 1...9 10 [ 11 ] 12 13...25