Nejnovější recenze ze sekce Disková pole

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. února 2020

Zakoupeno v K24.cz

+/-

jery jery

Přidáno: 22. ledna 2020

• jednoduché nastavení v češtině
  • spousta balíčků k instalaci (od Synology i třetích stran)
  • DLNA
  • Kompletní řešení sledování umožňující záznam, monitorování a správu IP kamer, docela dobrá podpora a uživatelská základna.
  • Zatim nic davam 90 mozna na neco prijdu:)

ASUSTOR AS3102T

• spousta aplikací
  • max. spokojenost
  • jednoduché intuitivní nastavení
  • zatím nic

Kvalitní práce za dobré peníze.

Synology DiskStation DS118

• čeština
  • pomalost
  • reálná nepoužitelnost

Rychlost disku
Tato NAS je jednodisková. Pokud nepoužijete SSD disk (což vzhledem k jejich cenám asi ne), tak se zařízení stane prakticky nepoužitelné, pokud právě hrajete film, probíhá indexování souborů (a to probíhá často) a třeba se zálohují fotky z mobilu. Pokud tuto NAS použijete jen jako síťový disk pro zálohování souborů, tak je plně dostačující.

Mobilní aplikace
Pro Android není žádná aplikace, která by umožňovala synchronizaci vybraných adresářů (třeba s hudbou) na SD kartu. Vše budete mít přímo v paměti telefonu. To může být problém pro lidi, kteří chtějí mít své soubory offline na cestách. A především není možné si do mobilu nechat synchronizovat celé složky. Lze offline "připnout" jen konkrétní soubor. Tím se hlavní funkce cloudového úložiště stává prakticky nepoužitelnou.

NAS nebo Dropbox?
Zakoupil jsem dvě tato zařízení (zrcadlení a záloha, každé v jiném objektu), protože jsem už nechtěl platit každý rok za Dropbox o velikosti 1 TB. Ano, skutečně tolik dat používám a část z nich potřebuji mít neustále při sobě - a to i v mobilu. Synchronizace na PC (používám Linux) funguje bezproblémově. Aplikace od Synology pro mobil jsou ale ještě hodně v plenkách. V praxi tato NAS nedovede náročnému uživateli nahradit profi cloud, jakým je například placený Dropbox.

Nextcloud
Všechny nedostatky DS Drive (to je cloudový systém od Synology) umí nahradit Nextcloud. Ten ale nejde na NAS nainstalovat "jedním kliknutím" a zprovoznění NC na této NAS je spíše pro opravdu zkušeného uživatele (databáze atd...)

H264/H265
NAS umí překódovat videa a uložit je v jiném formátu. I když umí přehrávat kodek H265, tak překódovat a uložit umí jen do H264. Diskusní fóra jsou plná debat o tom, jak toto obejít, ale řešení jsem nikde nenašel.

Závěr
Dobrá NAS pro zálohování souborů a občasné přehrání nějakého filmu. Pro náročnějšího uživatele naprosto nevhodná. Vzhledem k mobilním aplikacím od Synology a jejich nedostatkům, je pro náročného uživatele nepoužitelná v podstatě kterákoli NAS od Synology.

QNAP TS-253Be-4G

QNAP TS-253Be-4G

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. prosince 2019

Zakoupeno v suntech.cz

• Proti Synology vybavenější hardware, HDMI, zvukové vstupy, výstupy
  • sice opravdu jen trochu, ale bzučivý houpavý zvuk při provozu.
  • myslím že zatím nepříliš dotažený software, Synology je na tom lépe.
  • ovladač k tomu nekupujte, je téměř nepoužitelný, lépe ovládat z Qremote z mobilu

Na streamování fotek, hudby, videí je to pecka. Zatím se marně snažím zprovoznit Transmission.

Ověřený zákazník MALL.CZ Milan Sahula

Přidáno: 20. prosince 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• Snadné ovládání a konfigurace
  • Ovládání i přes mobil
  • DLNA, FTP...
  • Přímé stahování souborů z internetu včetně torrentů
  • 2x USB 3, 1x USB 2
  • Možnost připojení externích HDD, flash pamětí
  • Printserver
  • ...
  • Hlučnost - vyřešeno vhodnějším umístěním NAS a tlumící pěnovou podložkou

Na domácí použití naprosto vyhovující a dostačující, velkou výhodou je snadná konfigurace a připojitelnost k dalším zařízením (TV, multimediální centra...)

QNAP TVS-872XT-i5-16G

QNAP TVS-872XT-i5-16G

Ověřený zákazník AP-SHOP Ověřený zákazník

Přidáno: 12. prosince 2019

Zakoupeno v AP-SHOP

• Jeden z nejlepších NAS systému na Trhu. Vynikající poměr Cena kvalita, a poměr vykonu. Minimální spotřeba.

Přidáno: 1. prosince 2019

• Softwarová výbava NASu je opravdu sofistikovaná a komplexní
  • Nicméně to není úplně pro "začátečníky", což může být výhoda i nevýhoda
  • K dispozici je velké množství pluginů, pro všechny možné služby
  • Výkon, datové přenosy jsou opravdu rychlé
  • Čekal jsem o něco tišší chod, větrák by mohl být tišší/kvalitnější
  • Také disky nejsou úplně dobře zvukově izolované a celý NAS trochu rezonuje/vibruje jen z rotace disků - disky Seagate Barracuda 4TB 5400rpm

Synology DiskStation DS418j

Synology DiskStation DS418j

Ověřený zákazník Extreme Digital Zrt. Ověřený zákazník

Přidáno: 18. listopadu 2019

Zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• zatím dělá to co má...

ASUSTOR AS609RS

ASUSTOR AS609RS

Přidáno: 17. listopadu 2019

• Good performance

Synology DiskStation DS218play

Synology DiskStation DS218play

Přidáno: 9. listopadu 2019

• Solidní výkon
  • Hromada nastavení, uživatelé, sdílené složky ..
  • DSM systém
  • Kompatibilita s MacOS + TimeMachine
  • Gumové podložky všude, kde by měly být
  • Notifikace a Logy - o všem vám to dá vědět
  • Quickconnect / VPN
  • Slušná cena za Synology C2 backup
  • Klidně jsem mohl jít do levnější varianty J
  • Je to počítač a taky tak hučí
  • Čekal jsem od toho možná trochu víc
  • Musel jsem vyměnit půl roku starý modem za rychlejší
  • Nemusel jsem kupovat NAS disky. Chtěl jsem to na noc vypínat..
  • ARM procesor na který nejsou dostupné některé zajímavé balíčky

Vůbec jsem nevěděl co kupuju, chtěl jsem hlavně TimeMachine zálohu a DLNA, ale DS218play mi přišlo lepší v poměru cena/výkon než DS218j.
Měl jsem hlavně strach z nedostatku výkonu a malé ramky, ale úplně zbytečně. CPU ani RAM jsem nedostal nad 75% a to jsem první den nechal běžet prvotní TimeMachine zálohu přes síť, kopíroval další stovky GB přes USB, pouštěl 720p video přes DLNA na TV, na pozadí běžel antivir test, byl zapnutý VPN server a sem tam jsem ještě proklikával nastavením a maximálně v pohodě. Nepoznal bych že DS něco dělá, ani se to neseklo a hučelo pořád stejně.

Přidáno: 1. listopadu 2019

• malý skladný
  • dobře se nastavuje díky tomu, že je v CZ, SK,AJ. Tedy i v jiných jazycích, ale myslím, že tyto zde budu nejfrekventovanější.
  • má dobré sw nastavení a hodně interních programů k jeho dobrému fungování.
  • dobrá provázanost a ovládání přes mobil (Android).
  • dobrá možnost si rozšířit paměť v NAS. Je tam volný slot na DDR3 ram. Celeron procesor je dle mého lepší.
  • tady si člověk neplatí ani tak za tu krabičku, ale spíše za výbornou podporu sw v nas. Když se člověk zamyslí a propočítá tak se vyplatí toto domů (schválně píši domů, není to ani tak do firmy) koupit. Rozeběhne tam emailové účty až 5 zdarma a má tam soukromý cloud různých velikostí ( je to různé. Parametry dle velikosti disků až po velikost přidělení). Kupující má prostě pocit, že jeho dokumenty či fotografie ...prostě obsah je v bezpečí domova za rozumnou cenu. Návratnost koupě NAS a disků je u každého různá. Ale cca po roce provozu se u jedné rodiny provoz a nákup zaplatí. Neplatíte za žádný email nebo cloud (nepočítám doménu a spotřebu elektřiny). Prostě zde je to už jen za cenu wifi nebo mobilních dat.
  • čím větší disk a rychlejší tím větší hluk. Nas mohl být trochu více odhlučněný, ale zase by se více zahříval. Prostě kompromis za dobré peníze.
  • nemá gumové nožičky a tak potřebujete pod Nas dát odhlučňovací podložku

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 13. října 2019

Zakoupeno v MALL.CZ

• Jednoduchost zprovoznění
  • Extrémně hlučný ventilátor - nepřipadá mi že by se otáčky regulovaly dle teploty
  • Celá plechová konstrukce není šťastná, hluk ventilátoru a disků ještě více rezonuje. Možná dobré do serverovny, ale doma něco takového mít nechcete.
  • Torrent downloader se mi nepodařilo zprovoznit, resp. oproti PC velmi špatné výsledky.

Pokud chcete nějaký NAS domů nebo do kanceláře, kde s nim budete v jedné místnosti, zvažte připlatit si za vyšší model, který nebude tak hlučný. S menším hlukem jsem počítal, ale tohle předčilo mé očekávání :) Hlučné příliš.

Ověřený zákazník Svět Počítačů Ověřený zákazník

Přidáno: 7. října 2019

Zakoupeno v Svět Počítačů

• Ideální pro menší firmu
  • Výkonné zařízení za dobrou cenu
  • Různé možnosti zálohování a ochrany dat
  • Ventilátor mírně vrčí

Zakoupeno v APOLLOs.cz

Spousta funkcí vč. SNAPSHOTs :-D

Přidáno: 11. srpna 2019

Zakoupeno v ExaSoft.cz

vyměnil jsem ho za zixel zatim spokojenost

Přidáno: 9. srpna 2019

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Trochu složitější nastavení, ale snad se s tím poperu :-))

Martin Lysý Martin Lysý

Přidáno: 31. července 2019

• Jednoduchý rychlý NAS pro nenáročné uživatele.
  • Ransomware z venčí mi zakryptoval nějaké nedůležité data, nedostal se do soukromých složek, ale evidentně někdo bez hesla a přistupu neměl problém do NASu proniknout.
  • Měsíc po záruce NAS nedetekuje druhý disk, napájení je OK, ale plně funkční disk prostě NAS nevidí.

Radši připlaťte za něco lepšího.

Zobrazuji 221 - 240 ze 487 recenzí 1...10 11 [ 12 ] 13 14...25