Nejnovější recenze ze sekce Disková pole

Ověřený zákazník EURONICS Ověřený zákazník

Přidáno: 18. května 2016

Zakoupeno v EURONICS

• Funguje dle očekávání.

Dobrý produkt za přijatelnou cenu.

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz Ověřený zákazník

Ověřený zákazník LevneELEKTRO.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 2. května 2016

Zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• Splňuje mé představy.
  • Poněkud komplikované uvádění do provozu přes web ( konfigurace serveru pro méně zkušené uživatele ).

Produkt lze zhodnotit až po nějakém čase používání.

Ověřený zákazník ALFA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. dubna 2016

Zakoupeno v ALFA.cz

• Tichý chod (ventilátor je velmi tichý, navíc se dá jeho chování uživatelsky nastavit)
  • České prostředí
  • Pevný disk uvnitř relativně silně vibruje

Díky přehlednému a hlavně počeštěnému prostředí se dá NAS velmi snadno nastavit. Nastavení proběhlo rychle a korektně včetně instalace doplňkových služeb NASu.

QNAP TS-251

• Jednoducha rozsiritelnost
  • Pristup k diskum
  • Spotreba, moznost S3 sleep
  • Rychla USB 3.0
  • Podle me cena, za ty penize mate prakticky funkcni PC
  • Moznost virtualu
  • Spousta aplikaci (hosting Drupalu nebo Prestashopu neni problem)
  • Design UI (QTS 4.2 je pekne, ale v nekterych ohledech zaostava)
  • Vzdaleny pristup pres domenu myqnapcloud.com
  • Appka QRemote pro Android
  • Nestaci na transcoding 1080p videi pres PLEX
  • Defaultne prijde s 1GB RAM, coz je malo
  • Nektere UX aspekty prostredi QTS jsou katastrofalni
  • Bila barva neni do obyvaku
  • Nevyladene aplikace pro Android (napriklad QGet, ktery poradne nedokaze zobrazit ulohy stahovani)

Tenhle NAS ma neco do sebe. Pouzivam to prakticky jako HTPC propojene s TV. Dojmy po prvnim tydnu:
- Super, muzete pripojit webku a delat videokonference
- Nastavit obycejnou Sambu muze byt obtiznejsi nez se zda
- QTS po me chce obcas milion zbytecnych kliku
- Prace s File Station je slozita
- Prehraje to snad UPLNE vsechno
- Je super, ze se disky daji vytahovat prakticky za pochodu a nemusite tam lizt sroubovakem
- Paradni zpracovani vzdaleneho pristupu, prakticky v praci posloucham vlastni hudbu z domu
- Aplikace pro Android muzou byt hruza

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. dubna 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• tichý
  • jednoduché zapojení
  • software
  • software

Nemám obecně problém s technikou a novými věcmi, ovšem několikrát jsem si už začala trhat žíly při nastavování... Jako návod přijde jen pár obrázků, které vypadají jednoduše (zapojte do sítě, zapojte do elektřiny, spusťte, řiďte se pokyny na obrazovce - hm.....). Při úvodním nastavení je nutno zadat jméno stanice, uživatelské jméno a heslo, což jsem udělala, přišel potvrzovací email. Poté jsem se chtěla do diskové stanice přihlásit, ale ejhle, jméno a heslo není platné, po několikerém pokusu zablokován účet...
Google taky neporadil, ani oficiální web. Bohužel nejsem síťařka, tak mne opravdu nenapadlo, že se musím přihlašovat jako admin (nikde to napsáno nebylo...), takže si na to dejte pozor. (Úvodní heslo pro admina je prázdné.) Další nastavení také občas není logické, ale dá se na to zvyknout (po několikerém zkoušení a konzultací s ajťáky - také si ale v něčem nevěděli nejdřív rady a bylo to pokus-omyl)
Také pozor, (možná to byla jen chyba u mne) pokud tam chcete dát druhý disk, na kterém jsou data, tak se nezobrazí. Pro připojení a fungování ve stanici je nutný formát, takže... (Zapojení externě přes rámeček nebo USB je v pořádku)

Přidáno: 5. dubna 2016

• Funkce
  • Nadměrně se hřeje

Ke své minulé recenzi přidávám fakt, že zařízení není úplně dobře řešeno po stránce chlazení. Při teplotách okolí okolo 25 stupňů mají disky i přes 60 st. Celsia. Vnitřní větráček nechladí, jak by měl. Takto vysoká teplota disků samozřejmě zkrátí jejich životnost ! Ale pokud dáte WD na nějaké chladnější místo nebo mu přidáte externí větráček, tak je to opravdu 100% produkt. Disky v jiných našich prostornějších NASech mají jen 35-40 oC, teplota 55-60 st., které se běžně u tohoto produktu docílí po několika hodinách běhu mi připadá už opravdu hodně vysoká teplota a WD zjevně nepochopitelně šetřil na asi té vůbec nejlevnější části - větráčku.

Jiří Fiala Jiří Fiala

Přidáno: 2. dubna 2016

• snadná instalace
  • tichý chod
  • slušný OS
  • příliš pomalý
  • špatné mobilní aplikace
  • chyby při přístupu

Ve srovnání s bezproblémovým a levnějším WD My Cloud (mému kusu ale po dvou letech odešel disk) nemohu doporučit, zejména pokud je pro vás důležitá:

-rychlost přístupu. Na Synology čekám při každém přístupu mobilní aplikací (hlavním použitím je pouštění videa a audia v domácnosti na ipadech a iphonech) cca 10s (přes WiFi), otevírání podsložek klidně 20s.

-stabilita bezdrátového připojení. Mobilní aplikace se často nechtějí připojit, nebo se samovolně odpojují.

-mobilní aplikace. Jsou funkčně omezené a zabugované - například nefunguje přetáčení a skákání na specifický čas v DS Audio (chyba je v systému ČTYŘI ROKY a stále není opravená).

DS115j mohu doporučit skutečně jen jako souborový server do domácnosti, omezený na ethernetové připojení - nic jiného.

Přidáno: 17. března 2016

• DMS
  • slabší výkon ale domů stačí

Základní "malý domácí server", ideální jako centrální úložiště filmů, fotek atd. Synology DMS systém je velmi dobrý pro správu, nabízí mnoho možností i doinstalování balíčků. Jedná se ovšem pouze o 1 diskové pole, což není bezpečné pro velmi důležitá data a je dobré je minimálně zálohovat k dalšímu připojeném externímu disku nebo je mít jinde. Pokud chcete mít data v bezpečí, kupte 2 a více diskovou verzi se zrcadlením.

Synology DiskStation DS416j

Synology DiskStation DS416j

Ověřený zákazník IteroStore Ověřený zákazník

Přidáno: 14. března 2016

Zakoupeno v IteroStore

• malé, 4 šachty, velmi jednoduchá administrace
  • mohlo by to být trošku zvukově izolované, disky uvnitř hlasitě chrastí

super zálohovací zařízení

ASUSTOR AS3102T

ASUSTOR AS3102T

Mirek Mirek

Přidáno: 5. března 2016

• Koupeno před 3mi dny. Zatím to vypadá super, jen mám trochu potíže s pochopením nastavení. Chtěl bych se na některé věci zeptat p.Karla, který psal recenzi nahoře. Prosím o kontakt. Děkuji Mirek [email protected]

Tichý, rychlý, i do obýváku. Administrace v češtině.

QNAP TAS-268

QNAP TAS-268

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v suntech.cz

• Funguje
  • HDMI CEC nefunguje, ale zatim jsem ho nezkousel "vyladit". Takze mozna je chyba na me strane.

Ocekavani nebylo velke a proto bylo velke prekvapeni, ze vse funguje jak ma. U NAS casti jsem to cekal, ale u Androidu jsem byl skepticky. Ale funguje (zatim) na vybornou.
Jelikoz zarizeni musi byt umisteno v obyvacim pokoji, doporucuji co nejtissi disky (napr. WD RED).

QNAP HS-251+

QNAP HS-251+

Ověřený zákazník ocOSTRAVA Josef Kurka

Zakoupeno v ocOSTRAVA

• Špičkový výrobek, rychlost, tichý!
  • Pro plazmový televizor Panasonic VT-30 na výstupu HDMI nevhodný.

Kdybych měl televizor LCD výrobek bych si nechal. Bohu žel jsem výrobek musel vrátit. K televizoru jako multimediální centrum nemá ve své třídě konkurenci!

QNAP TS-451+-8G

QNAP TS-451+-8G

Martin Martin

Přidáno: 17. února 2016

• Jednoduchá a rýchla inštalácia
  • Používateľské rozhranie QTS
  • Rozšíriteľnosť až pre 8 GB RAM
  • Dostupné štyri USB porty a HDMI
  • Prekódovanie videa v reálnom čase
  • Prítomná česká lokalizácia systému
  • Vzdialený prístup cez mobilné aplikácie
  • Tichý chod, podpora diskov až do 24 TB
  • Synchronizácia dát, podpora cloudu
  • Vysoká cena zariadenia

NAS server QNAP TS-451+-8G spravil na nás veľmi dobrý dojem. Vo vnútri ponúka štyri pozície na disky, dostatočne bohatú konektivitu a tiež dva gigabitové Ethernet porty, čo sa tak často nevidí. Ponúka prehľadný a intuitívny operačný systém QTS, nízku spotrebu, prekódovanie v reálnom čase, mobilné aplikácie pre Android, iOS a Windows Phone, čo spolu tvorí zaujímavý koncept. Rýchlosti čítania a zápisu sú však podľa zvoleného disku. Oceňujeme tiež tichý 120 mm ventilátor, ktorý je nepočuteľný aj pri zaťažení.

Môžeme mu niečo vyčítať? Azda len vyššiu cenu, ku ktorej treba ešte pripočítať ceny diskov, a tie sa odvíjajú najmä od typu disku a kapacity. Hoci NAS pojme maximálne disky 4× 6TB, reálne by bola investícia do štyroch 6TB diskov dosť vysoká. Ak nutne nepotrebujete prekódovanie videa v reálnom čase a štyri pozície na disky, môže byť vhodnou voľbou dávnejšie testovaný model Synology DiskStation DS213j.

ASUSTOR AS202TE

ASUSTOR AS202TE

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. února 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• XBMC
  • HDMI
  • Audio výstup
  • cena ve srovnání s konkurencí
  • laik asi úplně vše sám nenastaví, ale takový člověk asi nebude využívat všech možností

Potřeboval jsem centrální úložíště pro multimediální soubory a místo pro zálohování notebooků v rodině. Nechtěl jsem řešit konverzi mezi kodeky (moje TV moc kodeků neumí přehrát), proto jsem požadoval HDMI výstup.
Bonusem je audio výstup - přehrávání hudebních souborů není potřeba řešit prostřednictvím TV.
Ovládání na mobilu je skvělé, pro puštění muziky nepotřebuji zapínat TV, abych si vybral co chci poslouchat.
Jednoduchá konfigurace přístupu z internetu do domácí sítě, takže data mám k dispozici pokud jsem připojen k netu.

Přidáno: 9. února 2016

• velká kapacita
  • slušná rychlost
  • za tu cenu by mohl umět i printserver přes usb, jelikož to zvládají i levnější

zatím jsem spokojen

Přidáno: 1. února 2016

• Ukazuje 11994GB (11,98TB po naformátování)
  • Původní nastavení je RAID1 (6TB rychlých a zálohovaných)
  • Docela tichý
  • SW ujde, ale žádný zázrak to teda není. Dokonce to vyžadovalo spuštění Flashe.
  • Jsou tam 2xWD RED WD60EFRX, tak jsem zvědav, snad vydrží dlouho.
  • Normalně cena, ale ten malej zelenej mi to dal za slušnou cenu, tak celkem spokojenost.
  • V rychlosti má rezervy.
  • Bílé konfigurační prostředí, možnost světlé/tmavé by byla pěkná.

Potřeboval jsem něco na zálohy, disky USB už nejsou to pravé ořechové, takže volba padla na NAS.
Nakonec zakoupeno za slušnou cenu u zeleného skřeta.
Zatím mohu doporučit, jen jsem zvědav na životnost disků.

Ověřený zákazník Digiboss Ověřený zákazník

Přidáno: 24. ledna 2016

Zakoupeno v Digiboss

• Malý. Tichý. Slušně softwarově vybavený.
  • zatim nic.

Pro domácí užití, naprosto perfektní cloud.

Ověřený zákazník Digiboss Ověřený zákazník

Přidáno: 23. ledna 2016

(naposledy upraveno 23. ledna 2016)

Zakoupeno v Digiboss

• Malý Tichý Velká softwarová výbava.
  • zatim nic.

Pro domácí využití naprosto perfektní cloud.

Synology DiskStation DS216play

Synology DiskStation DS216play

Přidáno: 20. ledna 2016

Zakoupeno v Alza.cz

mám ho krátkou dobu na podrobnější hodnocení

Zobrazuji 401 - 420 ze 487 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25