Nejnovější recenze ze sekce Disková pole

Přidáno: 18. ledna 2016

Splnil očekávání.

QNAP TS-231

QNAP TS-231

Přidáno: 17. ledna 2016

Zakoupeno v Mironet.cz

• množství funkcí a aplikací
  • tichý chod

Přidáno: 6. ledna 2016

• Přenosové rychlosti - Samba i iSCSI 100 MB/s
  • Nízká spotřeba - 12 / 18 W idle / load
  • x86 Atom CPU - relativně dobrý výkon a multitasking
  • Podporované aplikace - používám zejména Plex Media Server, Transmission, SickRage
  • Možná vzhled GUI

Tento NAS v mnohých ohledech předčil má očekávání. Kladně hodnotím jednoduchost nastavení a bezproblémové síťové funkce včetně přenosových rychlostí okolo 100 MB/s. Přes iSCSI se dají hrát i nejnovější hry (Witcher 3 běžel bez zaškobrtuní). Během toho všeho není problém mít puštěný torrent klient (např. Transmission), do kterého automaticky SickRage přidává seriály a po stažení je rozbalí a přidá do media serveru. Z Plex Media Serveru není problém streamovat obsah (direct streaming) do dvou Samsung TV a během toho provozovat výše uvedené činnosti. To, že je v NASu Atom CPU se zkrátka nezapře a na multitaskingu to jde znát. Za dané peníze velmi dobrá volba.

Icy Dock MB-994SP-4

Icy Dock MB-994SP-4

Přidáno: 2. ledna 2016

• ok

ok

Ověřený zákazník HP TONERY.EU Ověřený zákazník

Přidáno: 31. prosince 2015

Zakoupeno v HP TONERY.EU

• Výkon (koukněte na Smallnetbuilder.com, jak ve srovnání NASů dopadly ASUSTORy);
  • HDMI propojení s TV (tohle Synology bohužel nemá);
  • Dálkové ovládání - zauvažuji nejspíš také o bezdrátové klávesnici;
  • Populární formou dělané praktické návody na nastavení - velmi sympatická je ta jejich ASUSTOR College - studijní papíry popisující způsob nastavení jednotlivých věcí pěkně po lopatě, krok za krokem.
  • Podpora komunikuje do 24h (e-mail, v bezchybné Aj, žádná "Engrish") a hned vyřešila - šlo o aktualizaci stránek a poskytnutí návodu na manuální update BIOSu;
  • Manuální instalace aplikací - hlídá závislosti a řekne si o doplňující potřebné balíčky.
  • Otravuje s registrací - z centra aplikací nepovolí instalaci, dokud se NAS nezaregistruje - to se dá obejít tak, že se na ASUSTORácké stránce stáhnou jednotlivé balíčky a nainstalují se manuálně; nic jsem přitom nikde neregistroval.
  • Synology má to svoje linuxové distro, na kterém běží, asi trochu víc vymazlené než ASUSTOR.

Seznamuji se s možnostmi, nastaveními;
Studuji, objevuji, mám novou "hračku".

Přidáno: 28. prosince 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Instalace bez větších problémů. Splňuje mé představy o takovémto zařízení. Spolehlivá funkčnost.
  • Cena!

Bezproblémové funkční zařízení. Mnoho doplňkových prográmků rozšiřujících funkčnost volně ke stažení.
Jak je spolehlivé dlouhodobě ukáže čas.

Ověřený zákazník Comfor.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 21. prosince 2015

Zakoupeno v Comfor.cz

• vychytaný SW
  • výborné doplňky - Video Station, Download Station, ...

Perfektní centrální uložiště do baráku. Ideální řešení pro přehrávání filmů na Samsung Smart TV. Plánuji využít i jako uložiště pro kamerový systém s doplňkem Surveillance. Škoda, že má v základu pouze dvě kamerové licence a další je potřeba dokupovat.

Ověřený zákazník ALFA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. prosince 2015

Zakoupeno v ALFA.cz

ok

Ověřený zákazník ITAGE, spol. s r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 13. prosince 2015

Zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

Byl mi doporučen,zatím bez problémů.

QNAP TS-251+-2G

QNAP TS-251+-2G

Přidáno: 10. prosince 2015

• Výkon neobvyklý u dvoudiskového NASu
  • GUI
  • Vybavení (IR, USB, 2x LAN)
  • Cena v porovnání s TS-253 PRO, která má stejný HW
  • Hodně levné plastové provedení skříňky

Pořídil jsem jako upgrade TS-219P. Výkonově a vybavením jednoznačně spokojenost, překvapivě i stejná verze firmwaru se liší mezi modely, u nového je bohatší. Provedení je zklamáním, kromě vnitřního šasi je vše plastové, včetně šuplíků na disky. Připevnění disků se neobejde bez šroubků, problematické může být chlazení disků, když nejsou obloženy kovem (nicméně přehřívání jsem zatím nepozoroval). Plast jsem hned nepěkně poškrábal. Možná jsem si měl připlatit za kovový TS-253 PRO.

Ověřený zákazník Umax.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. listopadu 2015

Zakoupeno v Umax.cz

• rychlý a kvalitní mašinka
  • zatím nic

Universální server s dobrou SW podporou.

QNAP TS-431+

Velice dobrý NAS server
+ tichý
+ výkonný
+ 4 slots

- plastové provedení, v cenové relaci standard

Synology DiskStation DS216se

Synology DiskStation DS216se

Ověřený zákazník ITAGE, spol. s r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 2. listopadu 2015

Zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

• odladeny system
  • vykon
  • aplikace

Odladeny system, caste aktualizace.
Slusny vykon.
Vyber aplikaci, ve finale je to vice nez NAS

Přidáno: 21. října 2015

• Jednoduché používání i nastavení
  • Přístup funguje všude a přes všecko (mobil, tablet, notebook) i vzdáleně bez veřejné IP
  • Zálohování RAID nebo na vzdálený síťový disk bez složitého nastavování
  • Možnost nastavit upozornění mailem nebo SMS při provozních událostech (restart, vypnutí serveru, flash fw.....)
  • Vynikající pořizovací cena

Zařízení s bezkonkurenční cenou. Funguje naprosto výborně, doporučuji i náročnějším uživatelům. Překvapí, jak často jsou k dispozici aktualizace fw (výrobce s produktem tedy asi dále počítá v nabídce) a celkově vysoká úroveň. Zezačátku jsem se nastavení trochu bál, ale i nezkušení zvládnou bez jediného problému. Ideální pro uchovávání velkého množství fotek, hudby a dalších souborů.

ASUSTOR AS5002T

ASUSTOR AS5002T

Přidáno: 10. října 2015

• Rychlý
  • Uživatelské prostředí ADM
  • Tichý
  • Nehřeje

Je to můj první nas, a jsem nadšen, zálohuji na něj fota ze zrcadlovky, filmy a hudbu . Prakticky jsem zrušil MMC centrum protože tento NAS má vše v sobě.
Dokoupil jsem k němu :

• Lokalizace CZ

OK

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. září 2015

(naposledy upraveno 18. září 2015)

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• funkce
  • podpora
  • místo na 1 disk

Bez problému, dobrý poměr funkce x cena

Synology Embedded DataStation EDS14

Synology Embedded DataStation EDS14

Přidáno: 15. září 2015

• kompaktní rozměry
  • relativně výkonné zařízení
  • možnost flexibilního napájení v rozmezí 7-24V
  • DC výstup (výstup se stejným napětím jako na vstupu, 2A max)
  • rozšíření pomocí doinstalovatelných balíčků (jak z repozitáře Synology, tak od vývojářů třetích stran)
  • Systém DSM se striktně instaluje do interní FLASH paměti, která má 4 GB, ikdyž by mohl na vloženou paměťovou kartu.
  • Uživatelsky přístupná kapacita činí 2,4 GB a na ni se instalují veškeré balíčky.
  • Pokud používáte databázový software, který neumožňuje nastavit ukládání databáze jinam, tato databáze se ukládá také do interní paměti, takže po zaplnění již tak malé kapacity soft. přestává pracovat.
  • Málo relevantních informací na všech e-shopech.
  • Po zkušenostech s jinými zařízeními stejného výrobce je toto předražená bída.

Zařízení bylo pro mne bylo velkým zklamáním. Očekával jsem, že systém DSM lze instalovat na paměťovou kartu (tak jako u diskových NAS se instaluje na vložený HDD). Není tomu tak, instaluje se do interní paměti, která je relativně nedostatečná (4 GB). Doplňkové balíčky se tím pádem instalují také do interní paměti, čímž je využitelnost tohoto NASu značně omezená, neboť se jich tam moc nevleze.
Dalším nemilým překvapením bylo silné zahřívání serveru. Na vrchní straně byla teplota 48 - 50 °C (při pokojové teplotě 22 °C), přitom výrobce uvádí, že zařízení je vhodné ztížených podmínek - nedokáži si představit na kolik stupňů by byl server rozpálený v místě, kde by bylo právě těch 50 °C.
Shrnu-li to, zařízení je spíše účelově zaměřeno (nahrávání pro kamery, přenosný dataserver, print server). Širší využití, které je možné na diskových zařízeních Synology zde z důvodu nedostatečné kapacity interního úložiště zde neuplatníte.
Cena (+- 7.000,- Kč) je vzhledem k výkonu a využití značně přestřelená. Reálná hodnota s přihlédnutím ke značce tak 3.500,-...
Server vrácen ve lhůtě 14 dní, neboť k účelům pro které byl pořízen je nepoužitelný.

Přidáno: 11. září 2015

• Velmi snadná instalace a nastavení
  • tichý provoz
  • široká možnost individualizace více uživatelům
  • Mobilní aplikace mi nefunguje mimo Wifi

Povedený výrobek s příznivou pořizovací cenou. Chválím jednoduchost nastavování a používání.

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. srpna 2015

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

• zaujala mne 1GB Lan přípojka, přesun souborů je teď bleskovka
  • proti svému 5 let starému předchůdci DS110j (také jen 1 HDD) je cca o 50 % širší (že by kvůli chlazení?), tudíž zabere na podložce víc místa

Zobrazuji 421 - 440 ze 487 recenzí 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25