Nejnovější recenze ze sekce Disková pole

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. července 2021

Zakoupeno v ExaSoft.cz

teprve se s ním seznamuji

Synology DiskStation DS418

Synology DiskStation DS418

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Pavel

Přidáno: 1. července 2021

• 4 HDD sloty
  • 2 LAN porty, tj. 2 Gbps
  • OK cena
  • Bohaté možnosti nastavení
  • Synology hybrid RAID (efektivnější než klasický RAID 5, když disky nejsou stejně veliké)
  • Z výroby velká hlučnost

Všechno super, ale po zapojení dělal NAS hrozný kravál kvůli vibracím disků. Naštěstí existuje jednoduché řešení, "vyztužil" jsem sloty suchým zipem podle videa na Youtube (https://youtu.be/z-aTvVo59tY) a hluk zmizel. Škoda, že si to v Synology nepohlídali už ve výrobě...

Přidáno: 10. června 2021

• jednoduchá instalace

zatím jsem na nic nenarazila-týden v provozu

WD My Cloud EX2 Ultra WDBVBZ0060JCH-EESN

WD My Cloud EX2 Ultra WDBVBZ0060JCH-EESN

Přidáno: 3. června 2021

• spolehlivý
Synology DiskStation DS420j

Synology DiskStation DS420j

Ověřený zákazník suntech.cz Zdeněk K.

Přidáno: 2. června 2021

Zakoupeno v suntech.cz

• poměr ceny a kvality

Ověřený zákazník Svět Počítačů Ověřený zákazník

Přidáno: 21. dubna 2021

Zakoupeno v Svět Počítačů

upgradoval som z DS213j, ktory uz moc nestihal a je to obrovske zlepsenie vo vykone (jak lepsi CPU tak ovela viac RAM)
rovnako strasne bezproblemovy upgrade - vyberiete disky zo stareho NASu, vlozite do noveho a ono to rozpozna, co sa deje a ponukne 2 moznosti upgradu.
jedina chybicka bola neschopnost upgrade wizardu stiahnut si update OS, co som musel spravit rucne
potom este upgrade aplikacii a je hotovo

Synology RackStation RS1219+

Synology RackStation RS1219+

Přidáno: 8. dubna 2021

Přidáno: 4. dubna 2021

Zakoupeno v CZC.cz

Koupil jsem ho jako nástupce DS214Play a zatím funguje naprosto bez problémů. Dělá to, co jsem od něj očekával.
Líbí se mi dobře udělané DMS, které je přehledné.

Ověřený zákazník EOD.CZ Mirek Oprštěný

Přidáno: 25. března 2021

Zakoupeno v EOD.CZ

• 2 velké(tiché) ventilátory
  • Možnost virtualizace (úspěšně mi tam běží současně Ubuntu server, Ubuntu Desktop a Windows 10, takže jsem mohl vypnout PC co mi běželo bokem -> nižší ceková spotřeba). A i když desktop systémy (Win10, Ubuntu) nemají přes vzdálenou plochu nijak bleskové odezvy, na základí činnosti to bohatě stačí.
  • Možnost rozšíření RAM až na 20GB
  • Možnost dalšího zrychlení odezvy systému přidáním M2 disků, které slouží jako R/W cache
  • Plastový case, který tolik nerezonuje jako kov -. tišší provoz
  • Možnost nastavení jasu diod podle předem nastaveného časového plánu (včetně úplného zhasnutí)
  • Virtualizační nástroj má vlastní software (ve webovém prohlížeči) pro vzdálený přístup k virtuálním mašinám (odpadá nutnost mít remote desktop klienta, případně PUTTY pro přístup k Ubuntu serveru)
  • Balíček pro editaci Office dokumentů (možnost správy office dokumentů online)
  • Balíček synology Moments - s novou politikou u Google, kdy se nové fotky počítají do limitu místa na disku, jsem komplet přešel na správu fotoalb k Synology Moments - pro mě je to téměř plnohodnotná náhrada Google Photos
  • Možnost synchronizovat fotky z mobilu (iPhone) do NASu - fotky pořizuji v nativním formátu Apple (HEIC), který je NAS schopen zobrazovat a prezentovat v Synology Moments - tím jsem mohl zrušit předplatné pro Apple cloud
  • Možnost vzdáleného přístupu přes Synology QuickConnect (připojíte se k NASu i bez veřejné IP adresy, i když je NAS schovaný za NATem)
  • cena - NAS postavený na Raspberry postavíte sice za hubičku, ale tahle cena za Synology je cena za spolehlivost (odladěné a otestované prostředí), podporu, aktualizace, dostupné softwarové balíky a relativní jednoduchost pro koncového uživatele
Synology DiskStation DS1621+

Synology DiskStation DS1621+

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Pepino

Přidáno: 18. března 2021

Zakoupeno v APOLLOs.cz

Zboží dodáno rychle a v potřebné kvalitě, dobře zabaleno a chráněno proti poškození při dopravě, vše funguje jak má. S nákupem a dodáním jsem velice spokojen.
Zboží objednáno v neděli a již v úterý bylo dodáno.
Obchod vřele doporučuji.

QNAP TS-451+-2G

QNAP TS-451+-2G

Přidáno: 14. března 2021

Zakoupeno v CZC.cz

• Nevím, ještě jsme nestihli zapojit a vyzkoušet.
QNAP TS-332X-2G

QNAP TS-332X-2G

Ověřený zákazník AB COM CZECH Ověřený zákazník

Přidáno: 4. března 2021

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Za tuhle cenu zadna konkurence nenabizi moznost M2 SSD a 10Gb SFP+, ktere tu rychlost vyuziji.

Přidáno: 4. března 2021

QNAP TS-251D-2G

QNAP TS-251D-2G

Přidáno: 27. února 2021

• Prostě QNAP, kvalita, SW podpora + Qnap "komunitní" fórum
  • Koupil jsem ve výprodeji (za 6500 CZK vč. DPH) 2GB verzi a následoval uživatelský upgrade na 8GB "za pár šupů"... Ve výsledku samozřejmě pod cenou 4GB verze, která je rovněž v nabídce
  • Dva sloty pro osazení pamětí (DDR4 SO-DIMM) jako Dual Channel
  • V dané třídě výkonný procesor (2-core Celeton)
  • V oficiálním SW podpora "virtuálu" s Ubuntu vč. Libre Office atd.
  • HDMI výstup - funguje i jako Multimediální centrum
  • Pro domácí použití možná trochu "vyšší cenová", byť to je velmi subjektivní...

Upgradoval jsem po cca 5 letech ze Zyxelu NAS326... Opravdu rozdíl třídy.
Za danou cenu TOP.

Synology DiskStation DS120j

Synology DiskStation DS120j

Přidáno: 16. února 2021

Zakoupeno v ExaSoft.cz

Rychlý a podporovaný NAS disk s intuitivním nastavením.

Synology DiskStation DS220j

Synology DiskStation DS220j

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. února 2021

Zakoupeno v suntech.cz

• Tichý
  • Zatím dostatečný výkon pro domácí použití
  • Úsporný
  • Cena podle mě OK
  • Kvalitní provedení
  • Spousta funkcí
  • Jediné co mi vadí je, že jsem si ho nepořídil už dřív :-)

Zatím mám cca týden. Je to můj první NAS. Používám pro domácí potřeby a jsem naprosto spokojen. Klidně bych si ho koupil hned znovu. Malý, tichý, jednoduchý, funkční,...
Vlastně nemám co vytknout. Cena mi přijde přiměřená. Já jsem naprosto spokojen!

Synology DiskStation DS220+

Synology DiskStation DS220+

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 6. února 2021

(naposledy upraveno 15. března 2022)

• Výkon
  • Umí překódovat AVI přes DLNA v domácí síti (dobré např. u nových Samsung TV)
  • Nezvládnutý Power management

U DS220+ zřejmě nikdo nepočítal, že si ho někdo koupí jako domácí úložiště (ačkoliv je i tak prezentován). Nebudu popisovat systém, výkon apod., ale co se mi jako uživateli nelíbí:

Nejdou zcela vypnout indikační ledky - ano, jdou vypnout modré na předním panelu, ale nikoliv zelené síťové, takže vám zařízení stále bliká a osvětluje prostor (celkem intenzivně).

Nejde zcela vypnout ventilátor. PROČ? Jediné, co mne napadá je, že někdo nechce, aby podle toho šlo poznat, jak vážné problémy má zařízení s power managementem, konkrétně s přechodem zařízení do hibernace.

Seznam vyjímek, které zabrání přechodu do hibernace je ca na dvě A4, mimo jiné Plex server, některá nastavení VideoStation (DLNa služby), Quickconnect a další a další. Bohužel zařízení ani tak nehibernuje tak jak má,což lze zjistit jen pomocí připojeného Watt metru (možná i přes log, ale nemám vyzkoušeno). Takže rozhodně není úsporné, jak je napsáno v recenzi zde níže.

Nelze umístit do obývané místnosti, mám ho na chodbě a i tak budu řešit odhlučnění (a odsvícení :-), částečně způsobené i seekováním WD Red Plus 10TB - u WD30EFRX tohle nepamatuji.

Zařízení bych znovu nekoupil.

Edit - po roce používání - se zařízením není žádný problém, systém se, zdá se, uspává správně, odhlučnění jsem vyřešil polystyrenovým větraným boxem, zařízení mi vyhovuje a doporučil bych ho:-)

QNAP TS-230

Synology DiskStation DS218play

Synology DiskStation DS218play

Přidáno: 1. února 2021

Zakoupeno v MALL.CZ

• neskutečné možnosti nastavení, nicméně člověk co není zdatný v "IT" a googlení může mít problém. Umí to snad vše co si dovedu i nedovedu představit
  • čekal jsem menší hlučnost, ne že by to vadilo nějak extrémně, ale v obyvaku to prostě hučí :)

celkově zatím maximální spokojenost, nevím co bych více potřeboval. Jediné co mě naštvalo, že nelze okamžitě vložit již používané disky s daty z PC - NAS vše formátuje (což přiznávám, dává smysl). Ale poradil jsem si :-)

Zobrazuji 141 - 160 ze 487 recenzí 1...6 7 [ 8 ] 9 10...25