Nejnovější recenze ze sekce Disková pole

Synology DiskStation DS420+

Synology DiskStation DS420+

Ověřený zákazník MUNAP COMPANY, s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 5. června 2022

Zakoupeno v MUNAP COMPANY, s.r.o.

• Nízká spotřeba
QNAP TS-H973AX-8G

QNAP TS-H973AX-8G

Anonym Anonym

Přidáno: 21. května 2022

(naposledy upraveno 17. července 2023)

• výkon
  • software sofistikovanější než DSM
  • FDE + FBE
  • EXT4 / ZFS
  • 5 + 2 + 2 sloty
  • Dobrá alokace linek
  • Kdo by tam nechtěl V1600
  • Výměna paměti téměř nemožná v tom prostoru, ulomená patice
  • SOFTWARE je katastrofální

Menší než mikroserver HP ale navíc 1xHDD, 2xNVME, 2xSSD hotplug. SED jede ofiko, NVME samostatný disk taky.
Za 20wattů výborný výkon: zejména vynikající šifrování na úrovni Xeonů a I3 které stojí 2x víc (h886, 872X). 1GBs šifrovaně tam i zpátky a CPU se ani nevzbudí. Na rozdíl od 673A má NVME PCIx4 né PCIx1. TypeC je 10gbit né 5gbit. Síťovka je 10gbit + 2.5gbit né 1gbit jak má Synology. Né 4 větráčky (některé nevyměnitelné) ale striktně jeden => ticho. A za to všechno plus sloty se platí jenom pár litrů navíc. No a porovnávat to s DS1812+ nemá ani význam. Jen škoda, že jako vždy sekta NAS vybrala nejnižší CPU z řady bez VGA - mohli jsme být u 20W s výkonem dál.
Po 4 měsících: na papíře super, ale realita je krutá. Softvér je mizerný, téměř nic nefunguje, na všechno zadané tickety co se řeší měsíc bez výsledku. Jako krom Samba vše kolabuje. Doteď nemám aji jen QSync funkční, Notes, nic. Různé druhy kolapsů, zahlcení paměti, disku, tempu a síťovek. Dokola restart a tlačítko reset. QSirch procesy totálně zahlcují CPU. Komunitní podpora slabá, neseženete pluginy do prohlížeče. Teda softvér na rozdíl od Synology nefunkční.
Ultimátní zabiják času.
UPDATE po roce: pomalost nad pomalost. .1/2 softvéru dodnes nefunguje, ale spoustu z mých ticketů opravili. Běží mi na tom Synology a ten divme se fičí rychle. Tak špatný softvér to je. Ticho není, páč pořád to indexuje. Vše pomalé - zaručeně.

QNAP TS-130

Synology Expansion Unit DX517

Ověřený zákazník suntech.cz Zdekal

Přidáno: 17. dubna 2022

Zakoupeno v suntech.cz

• Cenově přijatelná možnost rozšíření diskové kapacity serveru Synology (levnější, než koupit nový server). Snadná instalace.
  • Píši přijatelná cena, ale není to zrovna levné zboží.
ASUSTOR AS6102T

ASUSTOR AS6102T

Ověřený zákazník inComputer.cz Pavel

Přidáno: 6. dubna 2022

Zakoupeno v inComputer.cz

Super na ukládání fotek i videjí, možnost připojení k iPhonu, možnost připojení k televizi HDMI kablem

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Ověřený zákazník

• ok

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. února 2022

Zakoupeno v APOLLOs.cz

snadné nastavení a mnoho volitelných rozšíření

Synology RackStation RS819

Synology RackStation RS819

Přidáno: 15. února 2022

Zakoupeno v CZC.cz

• I pro poučeného laika snadná instalace a nastavení dle návodu.
WD My Cloud EX2 Ultra WDBVBZ0080JCH-EESN

WD My Cloud EX2 Ultra WDBVBZ0080JCH-EESN

Ověřený zákazník AB COM CZECH Ověřený zákazník

Přidáno: 2. února 2022

Zakoupeno v AB COM CZECH

Za tu cenu hodně muziky. Po zapojení ihned funkční. Díky množství nastavení lze přizpůsobit požadovanému použití. Zatím mě nekomunikuje s LG TV, ale neměl jsem dostatek času problém vyřešit.

Ověřený zákazník kak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. ledna 2022

Zakoupeno v kak.cz

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 25. ledna 2022

• Poměr cena výkon je na 2 diskový NAS skvělý. SW a ovládání intuitivní.
  • Jen si na začátku pozorně přečtěte, jak konfigurovat JBOD nebo RAID pole.
  • RAM jsem (za 900 Kč) rozšířil na 6GB, disky mám 2x4TB (zapojené jako JBOD, tedy 8TB celkem = dvounásobná rychlost zápisu (RAID jsem neděla - stejně musíte zálohovat na ext. disk, jestli chcete mít opravdovou zálohu proti ztrátě dat (odcizení NAS, HW závada disku, požár apod.).
  • Rychlost zápisu konstantně na 112 MB/s (mám 1Gb router). Čtení má podobnou rychlost. Pouštění filmů na TV bez problémů, zálohy (5 TB dat) na ext. disk jsou rychlé (USB 3.0) a dají se naplánovat. Zálohuji ještě do Microsoft O365 Family, kde mám 6TB prostor (6 uživatelů po 1 TB). Na o365 jsou vymazané soubory zálohované 1 měsíc, takže v případě smazání (např. adresáře) omylem, můžete obnovit z cloudu nebo z lokální zálohy.
  • V ceně máte i licence Survelience station. Zkoušel jsem jako kameru použít starý iPhone a funguje to skvěle (přes WIFI na lokální síti). Pokud máte starý Synology NAS , tak rychle přenesete i data (USB 3.0 je na datech řádu TB je nezbytné. Na USB 2.0 budete čekat desítka hodin, než to zkopírujete a další desítky, než zálohu zkontrolujete. Věřte mi. Mluvím z praxe.
  • Pokud hledáte levnější variantu, kupte si 220 Play (model DS220j si nekupujte, je o dost slabší a úspora tisícovky se vám nevyplatí). Play verze má sice jen 1 GB RAM, ale pro několik domácích uživatelů a úloh vám bude bohatě stačit a filmy v HD přehrajete v pohodě.
  • Nemá jen sloty na sloty M.2 SSD. To má až model DS420+ (ale ten je aktuálně o polovinu dražší). Na ten přejdu po pár letech, až budu ukládat 4K filmy a jiná velká data.

Poměr cena výkon je pro 2 diskový NAS skvělý.
Nic vám v něm chybět nebude a výkonově postačí ještě roky.
Kupte si do něj větší disky (max 2x16 TB).

ASUSTOR AS6604T

ASUSTOR AS6604T

Přidáno: 25. ledna 2022

Zakoupeno v CZC.cz

• Velmi tichý, kompaktní s intuitivním nastavováním.
Synology DiskStation DS920+

Synology DiskStation DS920+

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Vladimír

Přidáno: 20. ledna 2022

Zakoupeno v APOLLOs.cz

přešel jsem z 218play protože jsem potřebnoval více pozic pro disky a silnější procesor, 920+ splnilo mé očekávání

Ověřený zákazník kak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. ledna 2022

Zakoupeno v kak.cz

• Jednoduche nastaveni, mnoho rozsirujicich balicku

Trochu hlučnější ventilátor má tři možná nastavení hlučnosti, ale lze pouze zrychlit na max. rychlost. Mezi střední a nejnižší hlučností není rozdíl.

Synology DiskStation DS720+

• Výkonné 4 jádrové intel CPU
  • Upgradovatelná RAM
  • Kompaktní rozměry
  • Nejlepší NAS sw na světě
  • Možno využít také jako kamerový systém

Sympatický malý NAS. Nejvýkonnější 2 šachtový systém, který lze dnes sehnat. Navíc s možností rozšíření pomocí eSata expanzní jednotky. Dostatečný výkon vám dovolí instalaci spousty užitečných aplikací- video server, kamerový dohledový systém, zálohování, fotoserver, …každý si najde své. Navíc bezpečný přístup z Internetu, provázanost s mobilními plikacemi iOs i android. Prostě malý a užitečný univezál.

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 12. ledna 2022

• Skvělý NAS, je to již můj druhý Synology, první byl po spoustu let naprosto spolehlivý (to je podle mě to nejdůležitější, nepřijít o data), stále ještě funguje, nyní již u kamaráda.
  • U DS220+ skvělá rychlost, perfektní operační systém v češtině, mobilní aplikace File, Photos a další pro iOS.

Doporučuji, pro domácí použití naptosto skvělé (až předimenzované :-), málokdy využívám výkon procesoru naplno. Skvěle funguje s různými platformami iOS, Windows, Android a zařízeními v domáckosti přes DLNA.

Synology DiskStation DS420j

Synology DiskStation DS420j

Ověřený zákazník Svět Počítačů Ověřený zákazník

Přidáno: 9. ledna 2022

Zakoupeno v Svět Počítačů

• za ceno kvalita výrovku

Zobrazuji 101 - 120 ze 487 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...25